_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Kaori

20. června 2010 v 17:52 | Kaorice xP |  Kaori
          Abych byla upřímná, nepsal se mi tento text zrovna dobře. Lidé sami sebe vidí v jiném světle než jeho okolí, navíc si odmítají připustit, že jsou "špatní" a o svých špatných vlastnostech nechtějí ani slyšet. Proto jsem po krátké úvaze zavrhla nápad, že se vám pokusím přiblížit svoji pochybnou osobu. Protože nechci být jako nesčetný počet těch úža holčiček, které naivně věří, že ty dárky pod stromečkem vážně přinesl Ježíšek.
                Takže tento článek poslouží jako varování pro všechny, kteří by se snad domnívali, že si nechám bez hlesu křivdit.
               
                Překonala jsem v sobě zábrany a popřemýšlela nad tím, jak moc jsem samolibá, sobecká a bezohledná.

                Jako svou nejhorší a zároveň nejlepší (jak jsem již řekla - člověk si vlastní nedostatky odmítá připustit) vlastnost bych označila schopnost říct neomaleně a bez obalu kdykoli svůj názor, ačkoliv to může znít dost brutálně a někdy dokonce výsměšně. Nemluvím o situacích, kdy se od člověka vyžaduje lež nebo opatrná pravda (v osobních životech, že), mluvím o mé schopnosti se kriticky vyjadřovat ohledně umění, blíže určeno malířství a próza. V těchto směrech jsem absolutně kritická a to především k sobě, proto se nebojím vyjádřit svůj názor ani u ostatních, kde jsem byla po několika tvrdých dopadech donucena své názory zmírnit. Nebo je alespoň dotyčnému autorovy podat po lépe stravitelných dávkách. Nebojím se ani zkritizovat slibného autora (ano, mluvím o internetových stránkách), s jehož dílem se moje shluky písmenek nedají ani srovnávat. Občas si říkám, že jsem nebyla zticha, když se pozornost onoho talentu přenese na mé povídky. Potom totiž často lituji toho, že jsem kdy vůbec vzala propisku do ruky. Ovšem plus u lidí, kteří dokážou napsat konstruktivní kritiku je v tom, že umí i pochválit. Sice mě rozdrtí tím, že mě vyvedou z omylu "alespoň dostatečně dobře odvedené práce", ale jako cenu útěchy umí i pochválit, povzbudit a poradit. A jejich příkladu se já snažím držet. Já samozřejmě kritiku jistým způsobem zbožňuji. Otravují mě věčné poznámky typu "to bylo úžasné!" a když už mě někdo pořádně sjede, tak z toho mám vlastně radost a donutí mě to popadnout tužku a dál pracovat na zdokonalení a pilování chyb. A o tom podle mého kritika je.
                Jenže je tu ještě druhá strana. Ta "ukřivděná"
                Když na stránkách těchto Proč jsem tak jiná lidí rozjedu svůj um, později mě čeká spousta velice pozitivních nařčení ze "závisti", "Touhy odlišit se", "žárlivosti", "hlouposti", "postrádání mozku" (samozřejmě to interpretuji ve slušném podání. Křivda totiž z lidí dokáže udělat burany s nedostatečnou slovní zásobou) a ti odvážnější z nich si dovolí o mě říct, že to všechno dělám proto, že sama neumím ani psát ani kreslit. A to potom přichází na scénu můj další um - hádky chtivost. Ne, že bych se pokládala za kdoví jakou umělkyni, to v žádném případě, každopádně své kresby a povídky považuji za natolik ušlé, abych si mohla dovolit své řeči.
                Můj problém s nařknutými holčičkami je v tom, že mají své blogové ghetto, společně s dalšími holčičkami, které mou kritiku berou jako očividný útok proti nim. Takže na mě Sesterstvo neohrožených kamarádek až do smrti a ještě dál spustí kanonádu urážek, ze kterých se leda tak dozvím, jak moc jsem nicotná a jak malá je jejich mozková kapacita. Jejich problém se mnou je v tom, že si nenechám líbit urážky a ačkoliv se tomu snažím vždy vyhnout, zbožňuji hádky. Takže mě, kurva, nechtějte nasrat! (Vidlácky omezená slovní zásoba, nebo jak jsem to říkala? xD)
                Bohužel je vcelku těžký mě urazit a nevadí mi, když se zesměšním, protože s sebou stáhnu i velice výřečnou druhou stranu a to mi stačí. Prostě mě baví pohled na vztek ostatních a zoufalou snahu mnou vytřít podlahu. Samozřejmě si víc než na ječení a nesmyslných urážkách lpím v argumentaci, čímž je pro mě hysterie ostatních ještě komičtější. A když už jsem v úzkých, tak co? Jsem flegmatik, takže mě to dlouho fakt netrápí.
                Bohužel jsem pro svou výřečnost už byla vykázána z několika blogů a donucena k chladnému vztahu s několika lidmi. Škoda, že mě to netrápí, protože lidi, na kterých mi záleží, držím daleko od svých urýpaných keců (po chvilce přemýšlení mi došlo, že zas tak daleko ne), kterými bych se jim mohla zprotivit.
                Nesnáším, když si někdo protiřečí, to přímo nenávidím. Za povšimnutí však stojí, že k veškeré mé mrzutosti mi bylo přiděleno na svých bedrech nosit břemeno Blíženců. Tudíž jsem plná rozdvojených názorů, za které bych se zadupala do země.
                Úzce s tím souvisí i má nelibost ke zbytečnostem. Pořád na ně remcám a věčně se kvůli tomu hádám s profesory (k čemu že mi jsou definiční obory?), avšak po nich rozdvojeně toužím. Jeden příklad za všechny - přála bych si sbírku svých oblíbených anime postaviček. Další facka na mou tvář.
                Také nemám ráda hloupé výmluvy, ačkoliv já sama jsem zbabělá a prchlivá a často se vymlouvám právě na Blížence. Ale umím se problémům postavit i čelem, takže jestli mě něco dokáže rozčílit, tak řeči "schizofrenních" holčiček, kterým byl dán úděl "být hvězdou společnosti, ale být sám, mít plno přátel, ale důvěřovat jen sám sobě, věčně bloudit šedí všednosti v osamění, jen se svým dvojčetem Blížencem".
Rozčilu je mě, když někdo píše Caps Lockem jen pro to, aby upozornil na to, jak má super nový outfit, jak úžasně nabarvené má vlasy nebo aby prostě upozornil na něco, s čím se tutně potřebuje vychloubat (např.: Mám novou LOLITA mašli! Nemůžu za to, že jsem tak DIVNÁ. Vypadá to hrozně KAWAII! Proč jsem ta hrozně moc JINÁ?!) *Řach xD*
                Vlastnost, kterou na sobě nesnáším snad nejvíc, je náladovost. Nálady se u mě střídají každou chvíli, i když od spokojenosti k mrzutosti nemám žádný důvod. A štvou mě dotazy ostatních "Co se stalo?". Vím, že je to jen pozornost mých přátel, ale ačkoliv mě dokáže naštvat jen máloco, naprosto banální prkotiny mě paradoxně dokážou vytočit do nejvyšších otáček, přesně jako ta hloupá věta.
                A v neposlední řadě se vcelku ráda seznamuji. Nevím, jestli je to úplně špatná vlastnost, ale myslím, že bych vás na to raději měla upozornit. Jenže se seznamuji pro to, abych ostatní zkoumala. Nové přátele nepotřebuji, k tělu si pustím málokoho. Ale udivuje mě to, kolik je na Zemi lidí. A ještě více mě fascinuje to, jak je každý jiný. Zbožňuji odhadování osobností ostatních lidí a odkrývání jejich myšlení a vůbec celá jejich analýza. Také mám ráda testy, které odhalují mou osobnost. Baví mě porovnávat.

                To jsou asi nejdůležitější vlastnosti, u kterých je třeba si na mě dávat pozor. Dále tu je ještě něco jako že jsem mrzutá, prý drzá (to ráda říká máma), sobecká, lehkomyslná, egoistická a sebestřední (zajímalo by mě, od kdy, když trpím komplexem méněcennosti xD), ale abych vám tu nevykládala, jak jsem vlastně zlá a rozmazlená a namyšlená svině, je nutno poznamenat, že mám i, kdo by tomu věřil, kladné stránky. Jsem přátelská, občas milá, hodně usměvavá a rozhodně nesnáším nudu, takže mám potřebu pořád kecat sebevětší blbosti a žertovat, a to i na svůj účet.
                No jistě, málem bych zapomněla - strašně moc nemám ráda děti a, jak už z textu plyne, hloupé a naivní lidi neschopné si bez hromady bodyguardů ani utřít zadek.

                Z důvodu, že tento text vzhledem k mé nezdolatelné lenosti odmítám aktualizovat, vám místo věku uvedu rok narození - 1993 - pro případ, že by se nade mne chtěl někdo povyšovat kvůli tomu, že je "dospělý a skorodospělý", protože si přečetl, že je mi patnáct a to i přesto, že byl ten článek dva roky starý (Samozřejmě je velice dospělé upozorňovat na to, že dotyčnou náctiletou dokáže nasrat parchant s čerstvou občankou xD)
                Těm, jejichž nejsilnějším argumentem proti mně je, že jsem "namyšlená pražačka" by se mohla hodit informace, že jsem tři čtvrtiny svýho dosavadního života strávila ve vidlákově, kde by jeden napočítal sotva 150 obyvatel. (Pro ty inteligentnější počtáře - to je 12 let.) 

Vaše úžasná Paní adminka xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | Web | 21. června 2010 v 16:10 | Reagovat

Hahá sem ročník 92 takže o rok starší xD (Joo vim, to nebylo vtipný, ale nějak sem měla nutkání to napsat xD) Musim říct, že tenhle článek byl docela zajímavej :)) a ve většině tvých názorů se shodneme, takže dobrý x)
Btw. Jůů až teď koukám, že když napíšu koment, mám u jména děsně hezkou ikonu :))

2 Kaori Kaori | E-mail | Web | 21. června 2010 v 18:17 | Reagovat

Klára: Zajímavej? To jsem ráda, trochu jsem se bála toho, že všechny svoje potenciální čtenáře vyděsim nebo je ovládne přesvědčení, že jsem naducatej parchant xDD
A ta ikona... Je můj obrázek Belphegora, ale myslím, že ho znáš ještě... z časů dřívějších xD x)

3 Haruška ^^ xD Haruška ^^ xD | Web | 21. června 2010 v 18:43 | Reagovat

Ty ráda o sobě mluvíš, viď, Kaoríku? xDD
Kdybych tě neznala, můj názor na tebe po tomto článku by byl: "Sebevědomá holčička, která si myslí, že drží svět intelignentních ve svých rukou" xD Poté by mi pomalu docházelo, že se v hodně věcech u tebe vidím, takže já bych už kur*a neměla co kritizovat xDD
Když to shrnu jako Hara - seš pako xDD Začínám se tě trochu bát....dobře, tak ne xDDD
Btw... Nejsi vůbec na ajsku, vyhlížím tě tam nejmíň 14 dní -.-"

4 Kaori Kaori | E-mail | Web | 21. června 2010 v 18:54 | Reagovat

Haruš: Není nad optimistický pohled na sebe sama, však? xDDD
No... původně jsem to nechtěla vytahovat takhle veřejně, ale... mamdomacivezeni... *zamumlá sotva slyšitelně* Jsem prý "nezvladatelný smrad" xDDD Takže se mi na půl hodiny povedlo ukořistit čas na počítači. Ten čas vyprší za 7 minut T.T Dokázala jsem to díky štěněčímu pohledu a čistoskvoucí koupelně ^.^ -.-" Závidíš? xD

5 Haruška ^^ xD Haruška ^^ xD | Web | 21. června 2010 v 18:57 | Reagovat

Odpověď na otázku "Závidíš?": Ani ne xDDDD
Co jsi dělala, ty pako?! xD

6 Klára Klára | Web | 22. června 2010 v 17:51 | Reagovat

Kaori: Jj znám to se neboj ;) a právě se mi hrozně líbí :))

7 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 24. června 2010 v 18:30 | Reagovat

Jáj, krásnej výčet osobnosti XD. Někde jsem se viděla, třeba v tom, že si protiřečíš. Já taky, pořád. Ale podle všeho jsi zajímavej člověk XD. A to s kritikou naprosto chápu. Když člověku lidi furt jenom chvále ja nenajdu chyby, pak ho to sakra irituje. Neví v čem se zlepšit.
No a koukám, žes rozjela novej blog od začátku. To bych to tu mohla začít pořádně navštěvovat XD

8 Nosferatu Psiren/ Erzebeth Nosferatu Psiren/ Erzebeth | E-mail | Web | 27. srpna 2010 v 22:28 | Reagovat

asi takhle- nemam s tebou nejlepší zkušenost, ty sama jsi mě taky moc nezaujala, nu což, přeju šťastné a veselé blogování xD

9 Kaori Kaori | E-mail | Web | 1. září 2010 v 7:44 | Reagovat

Psiren: O_o *je ospalá a naivní xD* Ne, že by mě tohle dokonale nevzbudilo... Ale díky za překvápko xD

10 Nosferatu Psiren/ Erzebeth Nosferatu Psiren/ Erzebeth | E-mail | Web | 1. září 2010 v 18:34 | Reagovat

[9]: e...cos čekala? xD

11 Kaori Kaori | E-mail | Web | 1. září 2010 v 21:55 | Reagovat

Psiren: Od tebe... dost pravděpodobně nic :D Nebo teda ne nic pozitivního, vzhledem k tomu, co bylo *Ještě pořád se opovažuje být naivní?* xD

12 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 3. září 2010 v 21:22 | Reagovat

[11]: a můj příspěvek hodnotíš pozitivně, nebo negativně? xD ať už jakkoli, nehodnoť mě naivně xD to se nevyplatí xD

13 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 3. září 2010 v 21:25 | Reagovat

BTW, ten "poznatek" u mého profilu na blogu...to mam brát taky jako naivní poznámku? xD

14 Kaori Kaori | E-mail | Web | 3. září 2010 v 22:08 | Reagovat

Psiren: Spíš pozitivně? Ta naivita se vztahovala ke mně xD A poznatek u tebe je spíš... uvědomění xD Astrologie mě baví :D

15 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 3. září 2010 v 22:38 | Reagovat

[14]: řekla bych, že jsem to napsala tak, jak to prostě je xD takové spíše neutrální xD
ano, já naivní nejsem xD
Antož jsi Blíženci- dobré vědět xD

16 Nosferatu Psiren, blahé paměti Nosferatu Psiren, blahé paměti | E-mail | Web | 3. září 2010 v 22:40 | Reagovat

a jinak koukam, že jsme povahově stejný- já se jenom naučila držet svůj temperament na uzdě, zkrátka došly hormony xD

17 Kaori Kaori | 9. září 2010 v 12:51 | Reagovat

Já se temperament držet nesnažím. Hold mě baví vysírat >.< xDD
Spíš by mě zajímalo, co za impuls tě donutilo si vzpomenout na... mě O.o xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama