_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Girl in mirror

1. července 2010 v 12:00 | Kaori |  Reálné
Znáte takový ten pocit, kdy vámi cloumá silná vlna inspirace a múzy? A vy, i přes časové vypěntí, sednete za počítač a začnete psát? Myšlenky se hromadí jedna na druhé, hlavou létá tisíce nápadů a slov a najednou přestanou prsty klouzat po klávesnici a vy s překvapením zjistíte, že jste popsali několik stran ve wordu či jiném textovém dokumentu? Stalo? Tak přesně takhle vznikla tato povídka.
Jinak tahle už je mladší, pochází z dob prváku. Vím to, protože jsem k ní kreslila ilustraci.


            Bezhlesně sedím na zemi a dívám se na ni. Ona hledí na mě jiskřícíma očima. Krutá, jak jen může být tak krutá? Její obličej brázdí široký, šílený škleb, oči zamlžené v jakési dokonalé agonii. Sedí na zemi, nohy skrčené pod sebou, ruce mačkají tlustý koberec. Ty ruce! Křečovitě svírají vlákna koberce. Jsou celé od krve. Vlastně nejen ty ruce, ona je celá od krve! Černá košilka se jí lepí k nahému hrudníku, který se leskne krví. Nahá chodidla jsou také od krve. Dokonce i polovinu obličeje má potřísněnou krví. Vlasy nasáklé krví. Vypadá jako démon. Děsivý démon z té nejhorší noční můry. Bojím se jí. Bojím se jí tak, že bych nejradši začala křičet. Chci utéct. Někam pryč.
            Tak proč to nejde?
Krátce pohlédne na své ruce. Pomalu zvedne hlavu. Ach, ty oči! A ten škleb. Ona je šílená! Co se mnou chce udělat? Pryč. Chci pryč...
            Začne se smát. Chraplavým, syčivým smíchem. Je děsivý, nahání mi husí kůži. Nevím proč, ale začnu se smát také. Sedíme naproti sobě a smějeme se. Dost hlasitě a dost šíleně. Proč se najednou cítím tak dobře? Už nechci pryč. Vlastně... Je mi s ní dobře, začíná se mi líbit. Už nemůžu popadnout dech, skloním hlavu a zprudka se nadechnu. I její smích ustane. Vzhlédnu. Sedí a dívá se na mě. Teď je zamračená, bojím se jejího přísného výrazu. Ani ty oči už jí nejiskří. Mračí se! Bojím se...
            "Běž pryč!" vykřiknu. Ona otevře ústa, něco řekne, ale já neslyším absolutně nic. Proč ji neslyším?
            Náhle se její výraz změní. Zatváří se ublíženě, nechápavě, zranitelně a bolestivě. Co se jí stalo? Proč se tak tváří? Copak se trápí? Kvůli tomu, co jsem jí řekla? Nechci, aby se tak tvářila. Nechci! Zalesknou se jí oči. Potichu jí po tváři steče křišťálová slza. U brady už je rudá od krve. Proč pláče? Copak ji to ranilo tak moc? Je mi to líto... Slza skápne na koberec. Za ní další. A další. Potichu vzlyká a hledí na mě nechápavým pohledem.
            Vyděšeně dám jednu ruku za sebe, na něco sáhnu. Popadnu to a vrátím ruku před sebe. Držím zbraň. Pistoli! Co tu dělá? Proč je od krve? Aha, to já ji zašpinila svýma rukama. Moment, proč jsou moje ruce od krve? Vyděšeně k ní otočím pohled. Směje se. Zase má ten svůj typický škleb. Už je šťastná. Už nepláče. Culí se na mě spikleneckým pohledem. Kouknu na její ruce. Hrají si se zbraní. Pohlédnu na tu svou. Ta její je úplně stejná! Co se to děje?
            Kouknu na ni. Cosi ale upoutalo její pohled. Něco za mnou. Co to asi je? Otočím se.
            "Ach!" Rychle si dám ruku před pusu, abych potlačila výkřik. Na druhé straně pokoje leží na zemi nějaký chlapec. Leží v kaluži krve a nehýbe se. Co se to stalo?! Ten kluk je mi povědomý, ale... Nemůžu si vzpomenout, odkud ho znám. Ale myslím, že jsme bývali přáteli. Ale proč tu je? A proč leží v krvi? A proč je polonahý?
            "Co jsi…?" zachraptí ten chlapec a trochu ke mně natáhne ruku. Jeho pohled je beznadějný. Jedno oko má přivřené, teče mu přes něj krev. Většinu obličeje má schovanou za záplavou černých vlasů. Vyděšeně vyjeknu a postavím se. Natáhnu ruce před sebe. Pevně v nich držím zbraň. Bezmyšlenkovitě zmáčknu kohoutek. Ozve se rána a z kluka vytryskne sprška krve.
            Těžce dopadnu na zem. Otočím k ní hlavu. Její úsměv je ještě děsivější a oči vražednější. Ať jde pryč! Napřáhnu ruku a hodím po ní zbraň. Ozve se zvuk tříštícího se skla. Co se děje? Radši zavřu oči. Bojím se. Po několika vteřinách ticha oči otevřu.
            Kde je? Nikde ji nevidím. Odešla? To je dobře. Podívám se na zem. Proč je tu všude sklo? Vezmu jeden větší kus do ruky a pohlédnu do něho. Ze střepu se na mě zašklebí její tvář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama