_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Chaos;head

7. srpna 2010 v 12:00 | Kaori |  Anime
chaos head
Chaos;head, Sumihey
Originální název: カオス;ヘッド
Rok vydání: 2oo8
Počet epizod: 12
Žánr: Anční, sci-fi, školní život,...


Toto anime začíná vcelku ohranou scénkou - uprostřed apokalyptického města leží na zemi chlapec. Přijde k němu dívka, společně si vymění několik frází, kterým nikdo nerozumí, a poté to vypadá, že ho dívka, ačkoliv ho miluje, zabije. Poté přijde opening a příběh začíná.
Celé je to o chlapci jménem Takumi, který se zdá, že žije výhradně ve 2D světě. To znamená, že věčně kouká na anime nebo hraje hry. Ze svého lodního kontejneru, kde žije, vychází, jen když jde do školy, a to také není moc časté. Nebýt série podivných vražd a několika náhodných setkání, byl by si Takumi ve svém "domě" shnil. A to ho zahrnuje do kolotoče podivných událostí a ještě podivnějších setkání.
Musím říct, že prvních několik dílů bylo skvělých. Už od začátku jsem děj prakticky nechápala, protože to, co jsem myslela, že vím, bylo absolutně špatně a pak na mou mysl ještě tlačila vlna iluzí a představ Takumiho, které se s realitou úzce proplétaly a tím mě uváděly do stavu nevědomosti. A právě to mě nutilo koukat dál. Těšila jsem se na psycho thriller. Jenže už po několika dílech to s kvalitou šlo prudce dolů. Scény na sebe navazovaly v naprosto nelogických, mnohdy až zbytečných souvislostech. Intriky šly lehce prohlédnout a celé to najednou bylo takové naivní, až jsem zjistila, že hlavní zápletka je ohraná a vcelku i nudná.


A tak jsem postupně přicházela na to, že Takumi není nic jiného než ufňukaný tragéd schovávající se za každou sukni, protože většinu anime buď hystericky řval, nebo se utápěl ve vlastních pocitech bezmoci a utíkal si do své sladce vysněné reality. Dívčí hrdinky tu působí agresivně podstrčeně a nad jejich myšlenkovými pochody zůstávala logika stát. A pak tu ještě byli typičtí záporáci, kteří se snažili pomocí ďábelského stroje ovládnout celý svět. O to víc mě pak dostalo, když se z ufňukaného a podělaného Takumiho v posledních třech dílech stal neuvěřitelný kobrič, jehož osudem je zachránit planetu a nastolit mír. Zamrzelo mě i to, že odhalení viníka těch vražd a jeho zneškodnění trvalo asi dvě minuty, načeš jsem si toho sama sotva všimla.
Co se týče hudebního doprovodu, někdy skvěle podtrhoval scény a dodával na efektu, avšak na druhou stranu v jiných momentech byla muzika skutečně příšerná a celkový dojem jenom ničila. A nakonec animace. I když je v HD kvalitě, nebylo to nic úžasného. Kresba je nudná a ničím zajímavá. Občas se naskytly i scény, kdy animace absolutně ujela. Nejvíce to bylo vidět na anatomii obličejů, které bývaly skroucené do podivných grimas.
Schrnuto podtrženo: Začátek je, co se děje týče, dobrý, ale pak to jde prudce z kopce, o visuálním provedení ani nemluvě. Také si myslím, že takumiho osobnost prudce připomínající ufňukanou prvačku nemusí nadchnout všechny a mě osobně už ke konci anime pěkně štval. Nýbrž bych toto anime doporučila jen pro ty, kteří se doma nudí tak zoufale, že už nahlodávají i zeď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marťa Marťa | Web | 7. srpna 2010 v 17:42 | Reagovat

Těch anime je tolik, že se v tom nevyznám..

2 Klára Klára | Web | 18. srpna 2010 v 21:55 | Reagovat

Tak moc se zas nenudim xD ale ten začátek mě zaujal :) a má to jen 12 dílů tak se k tomu snad dokopu xD ale jinak dobrá recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama