_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Black★Rock Shooter

10. září 2010 v 18:08 | Kaori |  Anime
Black★Rock Shooter
Japonský název: ブラック★ロックシューター
Režie: Yoshioka Shinobu
Povůdní námět: Huke
Rok vydání: 2010
Typ: OVA
Žánr: školní, fantasy, akce

Black Rock shooter
je zfilmovaný klip od Hatsune Miku se stejnojmenou písní. Jde o to, že jedna z dvou nejlepších kamarádek upadne do pocitu méněcennosti a co se nestane! Zmocní se jí démon. A na malé hrdince Mato, Black Rock Shooter, chcete-li, je záchrana její drahé kamarádky. V klipu nemá BRS moc na výběr, svou kamarádku od démona osvobodí jenom tak, že ji zabije (rozhodně je to nervy drásající podívaná), jestli je to ve filmu jinak, se nedozvíte, nebudu spoilerovat (ale jen tak mezi námi... Nemá cenu na to koukat).

                Na tohle anime jsem musela koukat dvakrát. Ne, že by to bylo kdovíjak úžasné, poprvé jsem totiž usnula.


                Okolo tohoto snímku se dělala spousta cavyků. Dávno před vydáním byly trailery, spousta obrázků, screenů, že prý je to žhavá anime novinka roku... A skutek utek. Když už ne dobrý nápad na děj, počítala jsem s dobrou grafikou, vždyť je to přeci událost roku! Další fail. Kéž by ta grafika byla alespoň průměrná! Sice byla čistá, ale anatomie a vůbec celá ta jednoduchost byla dost nudná, mimika odporná.
                Upřímně jsem ráda za to, že jsem si pročetla fóra a víceméně spoilerovala sama sobě, jinak bych z těch padesáti minut neměla už vůbec nic. Celé anime je prakticky němé (dobře, dobře, při basketu vydávají skřeky a Mato s Yumi spolu občas také vedly skutečně... impozantní dialogy), při ději si rozhodně uvaříte mozek tím, proč, co a jak se tam děje, v jakým že to jsou světě, proč tím dělem, které jí obléhá celou ruku, mává jako by to bylo peříčko, kam se poděla gravitace, ono jí hoří oko?! O__o Tedy pokud samou nudou vůbec budete mít sílu na přemýšlení o souvislostech. Upřímně mi dost vadilo, že tam je nahlodaných milion věcí bez jakéhokoliv vysvětlení. Ale možná je to tak lepší, alespoň se ještě nezdržovali nesmyslným tlacháním a tím neprodloužili utrpení.
Dobře, musí se nechat, že pěkně vystihli atmosféru chvílí z "našeho světa" a že je to spíše pocitové (rozhodně obdivuji tvůrce, kteří do filmů umí zakomponovat myšlenky a emoce, aniž by používali slova nebo hysterický jekot). Navíc jsem vážně ráda, že nezazněla ani jedna píseň z Vocaloidu xD
                Rozhodně jsem od tohoto snímku nic nečekala, takže jsem schopná to bez zaujatosti přejít a do týdne na tuhle nudu zapomenout. A když už nic jiného, alespoň ta myšlenka na nekonečné kamarádství je fajn.
                Sečteno podrtženo: Trocha školy, kamarádství, trocha romantiky (mezi děvčaty? O_o), spokojených vyhlídek na klidný života, náhlé psycho ze ztráty kamarádky, trocha slz, uvědomění, strachu, akce a chabé naděje na lepší zítřky = nuda.
                Pokud můžu doporučit, podívejte se spíše na klip, je o 45 minut kratší a alespoň trochu poutavý svou 3D projekcí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tima-chan ティマーちゃん = twoje lowující SB-čko  :-* Tima-chan ティマーちゃん = twoje lowující SB-čko :-* | Web | 15. září 2010 v 8:40 | Reagovat

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to vypadá fakt skvěle...mimochodem Ohayoooo, dneska mi praxe začíná na odpolední tak jsem ještě doma a co jinak ty?? něco jsem načmárala, ale zatím se mi nece skenovat XD zatím YANE a ať se ti vede dobře

2 Kaori Kaori | E-mail | Web | 15. září 2010 v 15:27 | Reagovat

Ehem... Nejsem si moc jistá, žes to četla xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama