_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Pandora hearts

22. září 2010 v 20:51 | Kaori |  Anime
pandora hearts
Japonský název: パンドラハーツ
Režie: Kato Takao
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 25
Žánr: fantasy, humor, dobrodružství

I když k tomu název svádí, skutečně tohle nemá nic společného s řeckou mytologií, zato je tu až moc spojitostí s Alenkou z Říše Divů, Fate/Stay Night, D. gray man, Kuroshitsuji a co-jí-vím-jaký-zhovadilosti-my-to-ještě-připomínalo.

Děj nás, jak už to u takových anime bývá, zavede do prostředí podobné viktoriánské Anglii. Honosná sídla, nařasené šatičky s korzety, klobouky a nezbytné srkání čaje vždy, kdy to jde. Avšak kromě tohoto světa existuje i jiný. Takzvaná Propast, které vládnou krutí a odporní Chain, neboli Řetězy. Tyto Řetězy mají v reálném světě velkou moc, ale aby se do něho dostali, musí uzavřít smlouvu s člověkem, kontraktorem, který se do Propasti dostane.


Mladý Oz Bezarius je šlechtický synáček jednoho z nejvýznamnějších rodů. A jak už to u takových spratků ratolestí bývá, společně s mladší sestrou a osobním sluhou ho ještě obklopuje spousta problémů, rozverných dětských dobrodružství, neustálá radost z trápení vychovatelky a další rozpustilosti. Ale teď je čas udělat za vším tlustou čáru - blíží se ceremonie, po které bude uznáván jako dospělý člověk (je mu patnáct, takže mu vlastně se spoustou cavyků vecpou občanku). Jenže než se klučík naděje, na obřad mu vtrhnou členové tajné organizace a Oze bez sebemenšího důvodu pošlou do Propasti. Tohle místo je samo o sobě dost divné. O to divnější je, že tam jsou zrůdy, kterým očividně malí šulini chutnají. Kdyby mladý aristokrat nepotkal Alenku, která ho zachránila, kdo ví, co by se stalo. Alice je velmi mocný Řetěz a jediné, po čem prahne, je naleznutí svých ztracených vzpomínek. Ozovy nejde o nic jiného, než se dostat zpět domů. Jak ideální příležitost, uzavřou spolu kontrakt a nelegální smlouva je na světě. Totiž jsou legální kontraktoři, kterým smlouva přináší výhody, ale jsou i ilegální, kteří jsou časově omezení a pokud nesplní dohodu, poputují zpět do Propasti na věky věků.

Pravdou je, že i když jsem se na tohle anime těšila, prvních 8 dílů jsem třískala hlavou do stolu a bědovala nad tím, co za blbost jsem si to vybrala. Jak jsem již zmínila, připomínalo mi to spíše zplácaninu několika anime dohromady. Smysl to nedávalo, celé to je divné, proč má ten špunt tu divnou vlnku, která se rozhodla ignorovat fyziku?, jednorožci ještě nevymřeli!...
Ale jak šel čas, přišla jsem postavám na chuť, dokonce to začalo dávat jakýs takýs smysl, nabíralo to na směru a já přišla na to, že se těším na další díly a tak jsem to všechno sjela během jednoho dne.

Zpracování se mi celkově moc líbilo. Celé anime vládla taková zvláštní atmosféra, někdy připomínala pohádku, jindy scénu z Holmese, jindy jsme se ocitli uprostřed krváku. Dokonce mi tu ani nevadily občasné vtipné scény, na které jsem jinak neobyčejně háklivá.
Grafika mi nejdříve nepřipadala nijak úžasná. Vlastně jen lehce nadprůměrná, ale časem mě i ona okouzlila svou čistotou a ztvárněním postav. Například Alice mě svým půvabem a osobitostí až hypnotizovala. Když už jsme u těch charakterů, musím si trochu postěžovat na Oze, který je až odporně šlechetný, plný sebeobětování a nadějí na lepší zítřky a celosvětový mír má více než dost, avšak i on se ve společnosti temperamentní Alice, která mu čas od času pěknou natáhla, stal snesitelným.
K hudebnímu doprovodu nemám co říct, ten byl úžasný.

Pandora hearts sice měla několik slabších momentů, ale i tak jich nebylo mnoho a samo anime je velmi svižné. V podstatě ani nevím, co si o konci myslet. Moje první reakce po dokoukání byla dost prudká, po zklidnění mi došlo, že ten konec je vlastně úplně skvělý, ale přitom... WTF?! (chtělo by to pokračování). Spousta věcí se vysvětlí, ale nedořeší, takže nezbývá nic jiného, než doufat, že to pokračování přijde a my se dozvíme, zdali Ozovo hodiny dotikají a jestli vůbec Alice přijde na to, kým že to byla...

(A kdyby něco - nespoileruju!)
(Yep… Velký plus si u mě získalo toto anime aj tím, že se Gilbert až moc nebezpečně podobal Maovy *_* xD)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | Web | 25. září 2010 v 9:40 | Reagovat

Noo tak sem koukala i na nějaký obrázky z toho anime a ten Gilbert je vážně k sežrání xD což už je jedno plus, proč se na to anime chci podívat xD ale celkově mě docela ta recenze zaujala, že si to asi stáhnu...díky za tip :)

2 Yuuri xP Yuuri xP | Web | 25. září 2010 v 11:50 | Reagovat

Jo, já právě viděla asi 5 dílů před dááávnými časy a vypnula jsem to, páč mě to hrozně nudilo xDD Snad se k tomu někdy dokopu víc xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama