_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Leden 2011

Měsíční svit

28. ledna 2011 v 16:23 | Kaori |  Knihy
Rob Thurman měsíční svit
V textu se vyskytují spoilery k první knize!

"Jak tedy víš, že jsem tam byl?"
"Stejně, jako vím, že ti Vtipálek zírá na zadek. Je to zákon přírody. To nejde změnit."
Niko mrknul přes rameno a oči se mu ještě více zúžily. Robin se ani neobtěžoval tvářit se nevinně, pokrčil rameny, nestoudně a naprosto zkaženě se zazubil a pak pokračoval v jídle.

Rob Thurman
Měsíční svit (Moonshine)
Nakladatelství:Fantom Print, 2010
Žánr: Fantasy, akční

                Život už není těžký. Ne po tom, co jste bez mrknutí vymlátili svou rodinu, tedy alespoň z otcovy strany. To ale neznamená, že byste přestali žít v utajení. Je to přeci zábava. Navíc Zlo může číhat za každým rohem. A co jiného dělat, než založit si detektivní agenturu, hlavně nenápadně, vždyť jste inkognito! Takže po tom, co jste nechali světovou hrozbu a fialový svetr upadnout v zapomnění, zabíjíte šotky na poutích a hrajete poker s vlkodlaky.
                A první kámen úrazu na sebe nenechává dlouho čekat. Jeden zubatec si myslí, že proti němu druhý Punťa něco chystá. A místo toho, aby se to Alík jal vyřešit, povolá si soukromé detektivy. Proboha, jsou to vlci, mají tesáky a drápy, když chtějí vodkráglovat svého soka v rámci smečky, prostě to udělají. A z této malé zápletky se dostáváme k hlavnímu ději.
                Au.
                Že je to děj jak řemen, je jasné. Příběh je tak prostoduchý, že bych ho vymyslela i já. Rádoby kriminální zápletka nepředvídatelná jako v CSI: Miami. Největší parchant je nakonec nenápadný cvok, bez krve se to neobejde a vy na to koukáte vlastně jenom kvůli Horaciovi. Který je v tomto případě Vtipálek, a jeho vtípky jsou mimořádně ubohé a jeho šarm se rozbředl v Abbagorově puchu.
                Jeden by vážně doufal, že po první knize, kdy měla Thurmanová postavy pod palcem, bude druhá ještě svižnější a od rány. Omyl. Spíš to vypadá, že se charaktery nijak nerozvíjí a raději upadají do zšedlých archetypů. Tedy až na to, že Niko začne mluvit jako dlaždič a Kaliban ztratí koule.
                Možná se pletu, ale nevzpomínám si, že by se Kal musel pozastavovat nad každou loknou zrzavých vlasů a obdivoval šaty, které malá vědma nosí. Správně, do temný, temnější, nejtemnější z temných urban fantasy dorazilo jaro a všude je plno lásky a růžovoučké romantiky, až na to, že je to temné a tragické, samozřejmě.

Na stranách mé fantazie

24. ledna 2011 v 23:25 | Kaori |  Když kreslím...
Wohooo!!!
Slavíme!
Máme doma totiž... scaner! O_______o
Hustý co? xD

Nu... takže sem konečně vecpu obrázky starý... dlouho.
Třeba tenhle je z poloviny druháku, takže... rok?! Omg, už jsme všichni starý xD

Jsem v práci, šéfová sedí vedle, takže mám hrozně nenápadně natočenej monitor, aby sem neviděla, takže nemám moc času xD Každopádně tenhle obrázek už znáte, ale jako upravenou verzi:

hnusárna

V temnotě

20. ledna 2011 v 21:56 | Kaori |  Knihy
sdg
"Alenko, začínáš mě opravdu srát."

Rob Thurman
V temnotě (Nightlife)
Nakladatelství: Fantom Print, 2010
Žánr: Fantasy, akční

Život je těžký, když jste monstrum. A není to o nic jednodušší, ani když máte pocit, že se proti vám spiknul celý svět. Vlastně to je ještě horší, protože to není jenom pocit. Popravdě to vypadá, že sám Osud se rozhodl, že vám z života daruje jen to nejhorší. Kéž byste se alespoň mohli schovat za máminu sukni, ale co čert (grendel) nechtěl, ona radši sáhne po levné pálence, než aby vás něžně pocuchala ve vlasech. A víte, co je nejhorší? Že váš vlastní otec ji s potěšením promění v chodící pochodeň. A kdyby něco, to on vás chce obsadit do hlavní role svého příběhu o konci lidstva.
                A to je jenom začátek.
                Proto Kalibanovi (jméno dokazující mateřskou lásku) nezbývá nic jiného, než po tom, co je po dvou dnech vyflusnut z jiné dimenze, kam ho jeho papík zatáhl, a kde strávil dva roky, vzít nohy na ramena. V jeho útěku ho podporuje jeho bratr Niko - super ninja, posedlý zdravou výživou. Jenže 4 roky na útěku, to je k vzteku. Jednou prostě musí přijít den, kdy vám další stěhování přijde nesmyslné, a vy se budete chtít temnotě postavit. Nebo snad oddat?
                Ano, chápete správně, v tichosti vedle vás žijí monstra, o kterých se nám ani nesní a trol pod mostem nebo ghúl řídící taxík, jsou naprostou samozřejmostí. Škoda, že mi tupí lidé o tom nemáme ani páru.
                Až na Kala, on je přeci také monstrum. Napůl. Vlastně je to pokus. Pokus, díky němuž se, v minulosti nejmocnější rasa odporných elfů, bude moct navrátit ke své nadvládě nad světem. Takže Kaliban je vyvolený, chápete?!
                A ne, není to kýč. To jenom moje láska k ironii z toho dělá frašku, protože tahle kniha je... bomba.

Tak to bylo... hustý xD

2. ledna 2011 v 17:22 | Kaori |  Milý deníčku...
Aneb poslední týden v kulatém roce.

Ne, vážně se nebudu chlubit tím, co jsem dostala k Vánocům. Z toho už jsem vyrostla. Navíc nepotřebuju, abyste mi ty dárky záviděli, stačí, že si je závidím sama sobě xDD