_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Únor 2011

Život a daň Prolog

26. února 2011 v 20:24 | Kaori |  Život a daň
Tak fajn, definitivní rozhodnutí. Jdu do toho.
Včera jsem si zase jen tak psala tuhle "dračí povídku" a zjistila, že ty postavy jsou živé. Původně to mělo být jen tak, abych zabila čas, nic velkého. A ani teď od té povídky nic nečekám - a vy byste neměli také - ale ty postavy jsou skutečné, chápete to?! Proto jim musím dát prostor k žití. Takže vám tímto představuji svůj nový příběh.
Ale jak říkám - hlavně v klidu, jo?

Někteří z vás už to četli (ehem, díky za věrnost, Kláro x3), ale i tak jsem tu všechno smazala a začínám znova. Některé části jsem ještě trochu obměnila a dobrousila. Takže dobrou chuť, první kapitolu přidám brzy, ale nečekejte, že tu povídku budu sypat z rukávu jako podfukáři karty. Je to docela složitý, popsat pocity chlapce, který se objeví v budoucnosti tak, aby nebyl ukňouránek, ale ani hrdina xDD

(Jo, je to Adam. A jo, je to kekel xDD Kreslila jsem to, když jsem vymýšlela název a moc se tomu nevěnovala, jenom jsem čmárala, zabralo to sotva dvacet minut a je to vidět. Anatomie je hnus a nemá to ani šupiny. A vypadá to jak radioaktivní spratek, ale nevadí, já to dopiluju xD)

Prolog

Seděl opřený o zeď v malé místnosti a pohled upíral na pár kovových boxů před ním. Přemýšlel nad tím, jestli to, co dělá, je správná věc, jestli to není proti přírodě, samotným zákonům Vesmíru...
Ať cokoliv, rozhodně to nebylo přirozené. Nebylo přirozené tu nechat své přátele, domov, rodinu. Všechno. Ale co je vůbec správné a co ne? A jak by to mohl posoudit mladý člověk, který má optimistické vyhlídky do života plného slunných chvílí? Ale co když se do něho vloudí chyba? Co když se stane něco špatného a slunce zmizí za mrakem? Co potom?
Nevěděl. Ani on, ani nikdo jiný.
Rozhodl se, že ať už udělá cokoliv, bude věřit, že je to správné. Protože kdyby si připouštěl vlastní chyby a soudil se za ně, zešílel by. Takhle alespoň nebude mít výčitky. Rozhodně ne tak velké.
Ale ano, bylo to správné. Věděl, že udělají něco, co bude stát za to. Něco, díky čemuž se stanou součástí učebnicové historie, ačkoliv nikdy netoužil po ničem jiném, než obyčejném životě na pokraji velkoměsta. Mít tak vlastní dům někde v klidné příměstské čtvrti s rychlým spojem do centra. To by se mu líbilo.
"Pořád nad tím přemýšlíš?"
Dívčí hlas přetrhl tok jeho myšlenek a on trhl hlavou směrem ke dveřím. Stála tam vysoká hnědovláska a lehce se usmívala, vlasy stažené do culíku a na sobě kalhoty a mikinu.
"Ty snad ne?" pohlédl na ni s údivem.
"To ano," zamyslela se, "ale nedovoluji, aby mi to ochromilo mozek. Nic s tím neuděláme, už dávno jsme se rozhodli a teď to zpět vzít nejde, tak proč se tím zbytečně zatěžovat, když nám život protéká mezi prsty?" Přešla k němu a natáhla ruce.
"Nemluv tak pesimisticky," zamračil se, chytil její ruce a nechal se vytáhnout na nohy.
"Jsem taková," zašklebila se a vyšla z místnosti. On ji následoval hned po tom, co vrhl poslední nedůvěřivý pohled na boxy, které se mu tiše vysmívaly svou ocelovou tváří.

Nepotřebná věc

21. února 2011 v 13:48 | Kaori |  Když kreslím...
Květen. Je to obrázek z května! Vykopávka! xD
Nu, tak aby bylo jasno, nemám sem co dávat. A starý obrázky dochází. Sakra rychle. A protože jsem za poslední půl rok nakreslila jenom jeden obličej na test z angličtiny, bude to tu pěkně hnít. Krom chvílí, kdy sem přidám nějakou recenzi. A to moc často nebude.
Smutné.
...
K věci!

Podle názvu vám zřejmě došlo, že jde o loutku (jestli ne, tak nemáte právo spasit svět!). Asi jsem měla nějaké divné období, protože loni byly loutky námětem hromady mých obrázků. Asi mě ovládala nějaká... vyšší moc. Bu-uu~
xDD
Hned po tom přišly bubliny. Vlastně to byly jenom dva obrázky a oba už tu jsou (z toho jeden v designu. Trapnéé~). xDD

Já vim, zase melu. Ale to je proto, že mě nikdo neposlouchá. Nikdo! Všem jsem ukradená. Malá smutná ubohá Kaori, která nikomu nestojí za pozornost.
Slzu a šáteček xDD

Potřebuju si aktualizovat kartičku do knihovny, už my došly knížky >.<

Jo! Ten obrázek! xDD

loutka neasi

Přechod

14. února 2011 v 20:38 | Kaori |  Knihy
Přechod
"A teď ty. Máš nějaké tajemství, které mi můžeš svěřit, Amy?"
Ticho. Dívenka sklonila hlavu nad stůl.
"Aspoň maličké?"
"Já myslím, že už se nevrátí," pronesla Amy.

Autor: Justin Cronin
Název: Přechod
Originální název: The Passage
Nakladatelství: Knižní klub
Žánr: fantasy, sci-fi, thriller


                Proč jen jsi to dopustil?! Proč jsi mezi nás pustil ta zvěrstva? Jsou vysocí, štíhlí, lokna bujných, hnědých kadeří padající do alabastrové tváře. Ach, ty hypnotické oči! Ladná ruka s pěstěnými nehty vracející neposlušný pramen vlasů zpět na své místo. Důkladné přelakování dokonalého účesu. Jazyk přejíždějící po plných rtech. Nebezpečné tesáky v nebezpečně svůdném úsměvu. A ty dokonalé róby! Vypadají jako bozi. Cpou se krví veverek a ubohých Isabell. Proč jen jsi dopustil, aby objevili šminky a lesk na rty?! Proč jsi nás nechal trpět pod jejich nahými, oslnivě zářícími těly? Stály ti ty hektolitry slin z úst fanynek a yaoi fangirls za to? Ale nejsem tu pro to, abych zpochybňovala Tvé činy. Jsem tu, abych ti vzdala své dík. Díky za to, že jsi je nakonec smetl do pozadí. Díky za Justina Cronina a jeho "Přechod". Amen.
                Ano, jde o upíry. Ne, netřpytí se. Dokonce se ani svůdně neusmívají. Rozhodně v lidech nevidí krásu života, ale spíš krvavý steak. A o tom, že neuznávají lak na vlasy, snad mluvit nemusím. A stalo se nemožné - oni umírají na denním světle! Pějme ódy!
                V Coloradu je pohoří, to vědí všichni. Ale už nikdo neví, že se hluboko v lesích nachází přísně tajné podzemní středisko pro výzkum. A určitě by vás nenapadlo, že tam zkoumají něco tajného. Co jiného by to tak mohlo být, než děsivý virus, který našli kde? V pralese. Nečekaně. Všechno jde jako po drátkách, z dvanácti lidí pokusných objektů už jsou monstra, ale teď je tu naděje - malá dívenka Amy, které je, jakožto nezletilé, souzeno zachránit svět. Virus je aplikován, ale chuť na krev nepřichází. Dívka nemutuje v příšeru, dokonce ani její exkrementy nesvětélkují! Ona je totiž Dokonalá, ta, která žije po tisíciletí, Amy Neznámá, Dívka Odnikud.
                Jenže co nikdo nečekal, objektům se podařilo uniknout a rozhodně se nijak nesnaží skrýt svůj apetit. Takže popadněte prkna a hřebíky a zatlučte okna. Ale stejně to je k ničemu, protože oni jsou všude. A pomoc nečekejte; vláda zkolabovala, armáda je mrtvá a po tom, co zbytek světa uvrhl Ameriku do karantény, na ni ještě hodí atomovku. Slza, šáteček a mávat. A tak pěkně to nejprve znělo! Chtěli totiž jenom vytvořit lék, který by polepšil imunitu a prodloužil věk.
                Ale někoho se přeci jen podaří zachránit. Děti. Plno dětí. A tak nová generace odhodlaných jinochů může směle žít v Kolonii, domovu obehnaném betonovou Zdí. Ale neustálý stres a život uvnitř Zdí může být frustrující. Především, když se objeví dívenka stará století. Viráci si jí nevšímají a do Kolonie zanese vlnu úžasu, ale i obav a děsu. Stačí několik krvavých útoků čmoudů a panika je na světě. A dav pod tlakem dělá neplechu, to víme. Proto nezbývá malé skupince odhodlanců nic než sbalit batohy a utéct, aby je šílený dav neubil.
                V té dívce něco je.
                Čip.

Challenge "Books in my thoughts"

7. února 2011 v 23:33 | Kaori |  Books in my thoughts

book
Mnozí z vás už to nejspíš zaznamenali. Jde o soutěž, chcete-li, kdy Abyss vybízí milovníky knih, aby se nad právě přečteným titulem zamysleli a odpověděli na šest zdánlivě jednoduchých otázek.
Rozhodně tomuto projektu nedokážu odolat, navíc se potřebuji rozepsat, když už to s mým pisálkovstvím jde z kopce. Takže vedle obyčejných recenzí budu v tomto článku odpovídat i na těch šest otázek, které si můžete přečíst tady.
Snad mě to k psaní alespoň trochu nakopne -.-

_________________________________
14. 2.
Justin Cronin - Přechod

Přechod
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kvůli kladným ohlasům a navíc mě samotná anotace oslovila natolik, že jsem si kvůli Přechodu odpustila i pár mang.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Zběsilý Život
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nejvíce jsem si oblíbila Alicii. Ne kvůli tomu, že je hustodrsná, ale kvůli tomu, jak se na ni ostatní dívají. Působí nafoukaně a tváří se, jakoby snědla všechna moudra světa, ale ona se jen umí prosadit a jednat.
Naopak mi nějak nesedl Theo. Celou knihu jsem se k němu snažila najít cestu, ale nešlo to. Navíc ani nedokážu říct, co přesně mi na něm vadilo.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbily se mi pasáže, kdy výprava hleděla na noční oblohu. Oni žijí celý život pod neustálým záření světel, takže nikdy neviděly hvězdy a ty okamžiky, kdy je pozorovaly, byly zkrátka kouzelné.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Trochu mi vadí, že spousta věcí zůstala nevysvětlených nebo jenom zamlžených, jakoby sám autor nevěděl, co že se to vlastně stalo. Ale třeba se to vysvětlí v následujících dvou knihách.


_________________________________
25. 3.
Scott Westerfeld - Leviatan1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože jsem se zamilovala do přebalu a ilustrací xD
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Úžasné dobrodružství
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Neruš!
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tady není, s kým se ztotožnit. Nebo jsem si nikoho neoblíbila do té míry, abych s ním soucítila. Ale když už, tak Deryn - chtěla bych vidět velrybu zevnitř. Paradoxně právě Deryn mě nejčastěji rozčilovala.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbí se mi, že autor nechává na nás, koho považujeme za klaďase a naopak za záporáky. Žádná strana není dobrá, ale ani špatná.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Psychika postav.

_________________________________
25. 3.
Terry Pratchett - Barva kouzel


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože jsem již dříve četla pár zeměplošských knih a usoudila jsem, že přečíst si první díl by se mi mohlo hodit.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Placka. Velká.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ook!
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být asi nikým. xDD Ale jestli někoho zbožňuji, je to... *chvíle napětí* Smrť! Jaké to překvápko, však xD
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ach ten humor!
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativa neexistují! A když už, tak v černé díře pod záchodem ztracená na cestě napříč Vesmírem a uchem A´Tuin.
_________________________________
31. 3.
Terry Pratchett - Faust Erik

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

Protože Pratchett. Jeho humor je nejlepší (hned vedle Fulghuma)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tentononc... Výtlem
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bolení (bránice xD)
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Neztotožnila bych se s nikým, to bych prvně musela zešílet. Ale plně soucítím s pánem démonů Astfglem. Chudák, kvůli tomu jménu si toho musel hodně vytrpět xD
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Způsob, jakým se vyvedla tři přání je... prostě geniální! Málem jsem umřela z představy "krásné" trojské He tsortské Eleonory
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Tato kniha žádné negativum nemá. Tedy má, ale vzhledem k příběhu a formě psaní na to člověk jednoduše zapomene, protože ho vír událostí a celá geniální demence knihy absolutně pohltí.
_________________________________
3. 4.
Stephen King - Cujo

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože King je mé numero uno a zajímalo mě, jak vyvedl pocity psa.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Krutá realita
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Chcípni!
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Radši s nikým! xD Ale je pravda, že u Kinga se člověk může ztotožnit téměř s každou postavou, protože jsou všechny tak uvěřitelné. Rozhodně ne bezchybné a v tom to je. Člověk by se u Kinga ztotožnil i s hypochondrem.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Cujovo počínání a jeho pocity. Nechápu, jak někdo může rozebrat psychologii psa.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Je to nejsprostší kniha od Kinga. Nadávalo se v ní pořád. Chápu, že když na vás vyjede vzteklý pes, tak se moc nesmějete, ale občas už to bylo moc.
_________________________________
10. 4.
Stephen King - Holčička, která měla ráda Toma Gordona

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Úzká kniha od Kinga? Unikát! Musela jsem si to přečíst xD
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Šikovnej parchant xD
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nezastavuj.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
S tím prckem bych se neztotožnila ani náhodou. Musím ale říct, že mi Trisha zas až tolik nevadila. Sice mě často rozčilovala, ale to už jsem já a můj pohled na děti. Bavilo mě pozorovat její cestu, obzvlášť druhá polovina knihy byla skvělá, když už Trisha nemohla, cpala se bobulemi a byla neustále v zajetí halucinací. Na druhou stranu, když je to dítě tak silné, že dokáže odolat ukrutné žízni, aby mělo co pít později, tak si myslím, že by ani nezašla tak daleko, aby nenašla cestu zpět. Ale to bych potom neměla co číst...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vzhledem k tomu, že se celá kniha věnovala především Trishe a nikomu jinému, jsem absolutně nadšená z rozboru její psychiky. V tomto směru nemá kniha nejmenší chybu.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak jsem již zmínila. V některých situacích byla až moc chytrá, ale aby se otočila a vrátila se mámě pod sukni, to ji nenapadlo. Také mě trochu zklamalo konečné rozuzlení onoho "tajemna", které Trishu celou cestu doprovázelo.
_________________________________
15. 4.
L. Ron Hubbard - Strach
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nějak mi prostě padla do oka.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Plíživé zlo
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Překonávání
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Všechny postavy mi připadaly hrozné! Vím, že je to starý příběh, ale to nic nemění na faktu, že kdyby za mnou přišel můj manžel a řekl, že ztratil klobouk a čtyři hodiny života, tak mu rozhodně s pochopením napsaným na čele neřeknu, ať jde hledat svůj klobouk a čtyři ztracené hodiny svého života. Spíš bych ho nadopovala něčím malým a chemickým, aby spal a dal pokoj.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
... Fajn, ten konec šel. I když jsem přesně takový konec očekávala. Plus má i za to, že je ta novela tak krátká, jinak bych umřela nudou.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak jsem odpověděla ve čtyřce. Jednání postav mi připadalo stupidní. Také jsem mohla vyskočit z kůže kvůli tomu, že nejenom postavy, ale i autor oslovoval/y všechny celým svým jménem. Jim Lowry sešel schody. Jim Lowry otevřel dveře. Jim Lowry se rozhlédl... "Pojď sem, Jime Lowry." Pořád dokola.
_________________________________
19. 4.
Becca Fitzpatricková - Zavržený


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?

V knihkupectví zavírali za pět minut a já zoufale potřebovala nějakou knihu. U Zavrženého mě zaujal přebal.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Zakázaná láska (Dlouho to tu nebylo.)
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Existuje sloveso od "Nuda"?
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
S nikým. Na žádné postavě mi nezáleželo a dokonce i Patch mi připadal navýsost otravný. Je to tím, že žádný charakter nebyl nijak více zpracovaný a promyšlený. Všichni byly absolutně ploší a bohužel to nemá co dělat s jejich hrudníky. (Které byly naopak vyzbrojené pětkami nebo buchtičkami jak z reklamy na slipky.)
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Fajn. Bylo to čtivé. A některé dialogy byly dokonce i vtipné a trefné, bohužel to většinou bylo jenom mlení do větru.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nora s Patchem se seznámili na hodině biologie. Víc psát netřeba. Bylo super přečíst si obdobu Stmívání.

Na plno

2. února 2011 v 17:06 | Kaori |  Když kreslím...
Myslím, že tuto postavu ještě neznáte. Jmenuje se Billie a kreslím ho jen ojediněle, protože si na něho vzpomenu jenom v případě, kdy kreslím něco krkolomného. Jednoduše ho zachycuji ve figurách, které bych obyčejně nenakreslila ani kdybych u toho potila krev. Ale jednou za čas... Si prostě přikvačí Billie a už to jede samo. A dokonce to není ani propiskou, ale - držte se - barvičkama! O_o xDDD

billie
Btw. Hoodně stará čmáranice xDD