_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Anime

Shiki

6. března 2011 v 22:53 | Kaori

Originální název: 屍鬼
Studio: Daume
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 22
Žánr: Horor, fantasy, seinen,


Drákula se obrací v hrobě už sakra dlouho. A ne proto, že by chtěl povstat, právě naopak netouží po ničem jiném, než zakutat se minimálně sto sáhů pod zem. Upřímně? Nedivím se mu. Být jím, tak tesáky ani nevystrčím, když vezmu v potaz, co všechno se v dnešní době nazývá "upírem". Jeden už přestal skoro doufat, že se na scéně objeví upíři, kteří budou sát krev a ne pyje svých kamarádů, jak si často a rády holčičky představují. Ale věřte tomu nebo ne, stal se zázrak.
A to ve vesnici zvané Sotoba. (Pokud si myslíte, že něco, co má několik tisíc obyvatel nemůže být vesnice, můžete to začít nazývat třeba... Brnem.) Řeknu vám, že větší díra neexistuje. Vesnička je ukryta za sedmero horami, a kdybyste na vesničany vytáhli mobil, jistojistě by vás upálili. Důchodci rozšiřují klepy, mladí netouží po ničem jiném, než vypadnout do města a upíři si mnou ruce, protože lepší místo už si pro svá jatka vybrat nemohli.
Vesničané začínají umírat na anémii a jediným vodítkem jsou kousance od hmyzu, které toho bohužel moc nepoví. A jaká to náhodička, že se zrovna do velkého sídla v evropském stylu na vrcholku kopce, přistěhuje nóbl rodinka, že? Jenže vidláci jsou vidláci a na horory moc nekoukají, takže k žádnému bleskovému spojení souvislostí nedochází.
Budu upřímná od začátku - Toto anime se mi líbí.

Gakuen Mokushiroku: High School of the Dead

11. října 2010 v 15:38 | Kaori
Gakuen Mokushiroku: High School of the Dead
Originální název: 学園黙示録 HIGH SCHOOL OF THE DEAD
Režie:  Araki Tetsurou
Studio: Madhouse
Rok vydání: 2010
Počet epizod: 12
Kategorie: Akční, školní, ecchi, shounen

Když jsem si projížděla recenze na toto anime, téměř všechny hlásaly jedno a to samé: "Kalhotky, zombíci, kozy, kalhotky, zombíci, kozy..." Řekla jsem si, že to tak strašné nebude a že to přežiju...
Přežila jsem to. A nejspíš jen díky tomu, že jsem při sledování týhle "bim bam" kraviny byla napůl v limbu.

Děj se točí okolo středoškoláka Takashiho. Není žádným překvapením, že tyto typy kluků bývají na začátku anime jen emo debilové, kteří postupně drsní a drsní, až jsou z nich Chuck Norrissové. Takashi se právě užírá v emo depresi nad tím, že si holka, která mu před deseti lety slíbila lásku, vesele užívá s jeho nejlepším kamarádem. Alespoň, že mu zůstalo tolik postřehu, že si všiml, že se pár lidí u školní brány začalo vraždit. Šestým smyslem vycítí, že je něco špatně a dojde mu, že jedině s baseballkou a páru přátel vedle sebe bude schopný vzdorovat přívalu zombíků, kteří se rozhodli vzít svět útokem.
Vedle kalhotek, zombíků a koz tu máme i nějaké vztahové vývoje a duševní uvědomění, škoda, že si toho člověk přes ty lékařčiny sedmičky sotva všimne.

Pandora hearts

22. září 2010 v 20:51 | Kaori
pandora hearts
Japonský název: パンドラハーツ
Režie: Kato Takao
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 25
Žánr: fantasy, humor, dobrodružství

I když k tomu název svádí, skutečně tohle nemá nic společného s řeckou mytologií, zato je tu až moc spojitostí s Alenkou z Říše Divů, Fate/Stay Night, D. gray man, Kuroshitsuji a co-jí-vím-jaký-zhovadilosti-my-to-ještě-připomínalo.

Děj nás, jak už to u takových anime bývá, zavede do prostředí podobné viktoriánské Anglii. Honosná sídla, nařasené šatičky s korzety, klobouky a nezbytné srkání čaje vždy, kdy to jde. Avšak kromě tohoto světa existuje i jiný. Takzvaná Propast, které vládnou krutí a odporní Chain, neboli Řetězy. Tyto Řetězy mají v reálném světě velkou moc, ale aby se do něho dostali, musí uzavřít smlouvu s člověkem, kontraktorem, který se do Propasti dostane.

Black★Rock Shooter

10. září 2010 v 18:08 | Kaori
Black★Rock Shooter
Japonský název: ブラック★ロックシューター
Režie: Yoshioka Shinobu
Povůdní námět: Huke
Rok vydání: 2010
Typ: OVA
Žánr: školní, fantasy, akce

Black Rock shooter
je zfilmovaný klip od Hatsune Miku se stejnojmenou písní. Jde o to, že jedna z dvou nejlepších kamarádek upadne do pocitu méněcennosti a co se nestane! Zmocní se jí démon. A na malé hrdince Mato, Black Rock Shooter, chcete-li, je záchrana její drahé kamarádky. V klipu nemá BRS moc na výběr, svou kamarádku od démona osvobodí jenom tak, že ji zabije (rozhodně je to nervy drásající podívaná), jestli je to ve filmu jinak, se nedozvíte, nebudu spoilerovat (ale jen tak mezi námi... Nemá cenu na to koukat).

                Na tohle anime jsem musela koukat dvakrát. Ne, že by to bylo kdovíjak úžasné, poprvé jsem totiž usnula.

Umineko no naku koro ni - recenze

25. srpna 2010 v 14:45 | Kaori
umineko no naku koro ni
Originální název: うみねこのなく頃に
Režie: Chiaki Kon
Studio: Studio Deen
Rok vydání: 2009
Počet epizod: 26
Žánr: Thriller, fantasy, detektivní

                Na tohle anime jsem se chtěla podívat už dlouho. Ale měla jsem jeden zásadní předsudek. "Od tvůrců Higurashi? Ne, díky." Abych byla upřímná, Higurashi je anime, který u mě absolutně pohořelo, a z těch cikádích spratků mi bylo leda tak blivno...
Jenže na netu bylo čím dál tím více pozitivních recenzí na Umineko, takže jsem nakonec tento zádrhel překousla a pustila se do stahování...

Chaos;head

7. srpna 2010 v 12:00 | Kaori
chaos head
Chaos;head, Sumihey
Originální název: カオス;ヘッド
Rok vydání: 2oo8
Počet epizod: 12
Žánr: Anční, sci-fi, školní život,...

Vampire knight //Guilty//

6. srpna 2010 v 12:00 | Kaori
Vampire knight
Vampire knight
Originální název: ヴァンパイア騎士
Rok vydání: 2oo8
Počet epizod
Vampire knight: 13
Vampire knight Guilty: 13
Žánr: fantasy, romantika, komedie, akční,
 
 

Reklama